استفاده از کفش های مخملی به ست لباس هایی که می پوشید جلوه ای خاص می دهد. اما این کفش های زیبا اگر به درستی نگهداری نشوند یا کثیف باشند، جذابیت خود را از دست می دهند. پس روش های نگهداری و تمیز کردن کفش مخملی را در اینجا یاد بگیرید و کفش های مخملی تمیز و زیبا به پا کنید. پوشیدن کفش مخمل طرفداران پر و پا قرص خود را دارد. افرادی که پاپوش مخملی به پا می کنند می دانند که نگهداری و تمیز کردن کفش مخملی کار آسانی نیست و مشکلاتی دارد. ما در این مطلب تصمیم داریم با ابزار و روش های مناسب، تمیز کردن ک ...

روش های نگهداری و تمیز کردن کفش مخملاستفاده از کفش های مخملی به ست لباس هایی که می پوشید جلوه ای خاص می دهد. اما این کفش های زیبا اگر به درستی نگهداری نشوند یا کثیف باشند، جذابیت خود را از دست می دهند. پس روش های نگهداری و تمیز کردن کفش مخملی را در اینجا یاد بگیرید و کفش های مخملی تمیز و زیبا به پا کنید.

 

پوشیدن کفش مخمل طرفداران پر و پا قرص خود را دارد. افرادی که پاپوش مخملی به پا می کنند می دانند که نگهداری و تمیز کردن کفش مخملی کار آسانی نیست و مشکلاتی دارد.

 

ما در این مطلب تصمیم داریم با ابزار و روش های مناسب، تمیز کردن کفش مخمل را به شما آموزش دهیم. با این روش ها علاوه بر تمیز کردن کفش خود می توانید از آسیب دیدن مخمل روی کفش جلوگیری نمایید.

 

تمیز کردن کفش مخملی از لکه ها

۱- اگر مایعی روی کفش شما ریخت، ابتدا باید سریعا این مایع را از روی کفش مخمل پاک کنید. آب آسیب جدی به کفش مخمل وارد می کند. اگر کفش مخمل دارید یک دستمال میکروفیبر هم به همراه داشته باشید و به محض ریختن مایعات روی کفش مخمل، سریع دستمال میکروفیبر را روی آن قرار دهید تا رطوبت روی کفش را به خود جذب نماید.

 

توجه: اگر موقع لکه شدن کفش مخمل با مایعات دستمال میکروفیبر نداشتید، سریع از یک دستمال کاغذی یا دستمالی که آب را خوب جذب می‌کند استفاده نمایید.

 

پاک کردن کفش مخمل, نگهداری از کفش مخمل

اگر مایعی روی کفش شما ریخت، ابتدا باید سریعا این مایع را از روی کفش مخمل پاک کنید

 

۲- حالا درون یک کاسه کوچک آب بریزید و سه قاشق غذاخوری مایع ظرف شویی اضافه کنید. این ترکیب را خوب هم بزنید تا کف ایجاد شود.

به جای استفاده از آب و مایع ظرف شویی، برای تمیز کنندگی بیشتر می تواند از محلول یک کاسه کوچک آب لیمو و دو قاشق غذاخوری جوش شیرین استفاده نمایید. این ترکیب را نیز باید خوب هم بزنید تا کف کند. چیزی که برای تمیز کردن کفش مخملی به آن نیاز دارید کف روی محلول‌های تمیز کننده است.

 

تمیز کردن کفش مخمل از گرد و غبار,نحوه تمیز کردن کفش مخمل

چیزی که برای تمیز کردن کفش مخملی به آن نیاز دارید کف روی محلول‌های تمیز کننده است

 

۳- کف روی کاسه را با یک برس یا مسواک بسیار نرم، روی لکه کفش بکشید. چند دقیقه صبر کنید تا کف روی لکه رنگی بماند.

 

توجه: اگر بعد از این کار باز هم لکه رنگی مانده بود، مجددا از کف محلول تمیز کننده و مسواک استفاده نمایید.

 

تمیز کردن کفش مخمل از گرد و غبار,نحوه تمیز کردن کفش مخمل

اگر باز هم لکه رنگی مانده بود، مجددا از کف محلول تمیز کننده و مسواک استفاده نمایید

 

۴- حالا باید محلول تمیز کننده را با پارچه تمیز و خشک از روی کفش مخمل پاک کنید. می توانید برای تمیز کردن محلول از روی کفش، از پارچه میکروفیبر یا حوله کاغذی استفاده کنید تا آب آن به خوبی جذب شود و لکه روی کفش مخمل را خشک کند.

 

توجه: برای خشک کردن سریع کفش مخمل، می‌توانید از سشوار استفاده نمایید.

 

اصول تمیز کردن کفش مخمل,نکاتی برای تمیز کردن کفش مخمل

باید محلول تمیز کننده را با پارچه تمیز و خشک از روی کفش مخمل پاک کنید

 

۵- اگر با چند بار استفاده از محلول های تمیز کننده خانگی لکه های روی کفش از بین نرفت از یک تمیز کننده مخصوص کفش کمک بگیرید. کفش مخمل لایه ای نرم و لطیف دارد و اگر با مسواک یا برس محکم روی لکه بکشید، مخمل آن از بین می رود و کفش دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

 

اصول تمیز کردن کفش مخمل,نکاتی برای تمیز کردن کفش مخمل

اگر لکه های روی کفش از بین نرفت از یک تمیز کننده مخصوص کفش کمک بگیرید

 

تمیز کردن گرد و غبار کفش مخمل

۱- هرگز کفش مخمل خیس را تمیز نکنید و اگر کفش مخمل خیس بود، ابتدا صبر کنید تا کامل خشک شود. توجه داشته باشید تمیز کردن کفش مخملی از گل و خاک، در حالت خیس کاملا کفش شما را نابود خواهد کرد.

 

نحوه تمیز کردن کفش مخمل,پاک کردن کفش مخمل

اگر کفش مخمل خیس بود، ابتدا صبر کنید تا کامل خشک شود

 

۲- هنگامی که کفش مخمل کاملا خشک بود، یک پارچه نرم یا یک مسواک بردارید و به آرامی روی گرد و خاک کفش بکشید. باید دستمال یا مسواک را خیلی آهسته روی کفش مخمل حرکت دهید تا از آسیب ناخواسته به مخمل کفش جلوگیری کنید.

 

نحوه تمیز کردن لکه های کفش مخمل, شستشوی کفش مخمل

باید دستمال یا مسواک را خیلی آهسته روی کفش مخمل حرکت دهید

 

۳- یک برس مخصوص تمیز کردن کفش مخمل تهیه کنید و هر بار قبل از پوشیدن کفش، آن را با برس مخصوص نرم تمیز کنید. با این روش هیچ گاه کفش های شما در حالت عادی نیاز به تمیز کاری جدی پیدا نخواهد کرد.

 

مهارت های تمیز کردن کفش مخمل,اصول تمیز کردن کفش مخمل

با یک برس مخصوص تمیز کردن کفش مخمل قبل از پوشیدن کفش، آن را تمیز کنید

 

نگهداری از کفش مخمل

۱- یک اسپری محافظ مخمل مناسب از فروشگاه خریداری نمایید. دقت کنید این اسپری با اسپری تمیز کننده کفش جیر یا کفش چرم تفاوت دارد. موقع خرید اسپری محافظ توجه داشته باشید روی آن مناسب بودن برای مخمل ذکر شده باشد.

 

اصول تمیز کردن کفش مخمل,نحوه تمیز کردن کفش مخمل

موقع خرید اسپری محافظ توجه داشته باشید روی آن مناسب بودن برای مخمل ذکر شده باشد

 

۲- اسپری محافظ را از قسمت پشت کفش روی یک نقطه کوچک تست کنید. یک ساعت صبر کنید، اگر اسپری آسیبی به مخمل کفش شما وارد نکرد، رنگ آن تیره یا جنس مخمل سفت نشد، می‌توانید برای کل کفش از این اسپری استفاده نمایید.

 

۳- اسپری محافظ مخمل را حدود ۱۵ سانتی متر از کفش مخمل دور نگه دارید و سپس آن را روی کفش اسپری کنید. اسپری کردن از نزدیک می‌تواند به مخمل کفش شما آسیب وارد کند. تمام سطوح کفش را با اسپری خوب پوشش دهید. استفاده روزانه از اسپری محافظ کفش، به صورت قابل توجهی کفش مخمل را از لکه‌های آب و گرد و غبار حفظ می‌کند.

 

نکاتی برای تمیز کردن کفش مخمل,تمیز کردن کفش مخمل از گرد و غبار

اسپری محافظ مخمل را با فاصله حدود ۱۵ سانتی متر از کفش مخمل روی کفش اسپری کنید

 

۴- قبل از اینکه کفش های خود را بپوشید، صبر کنید تا در هوای آزاد به خوبی خشک شوند.

 

پاک کردن کفش مخمل, نگهداری از کفش مخمل

اجازه بدهید کفش در هوای آزاد به خوبی خشک شوند سپس آن را بپوشید

 

منبع : setare.com - Wikihow.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه