معرفی بلندترین بناها،از گذشته تا به امروز(تصاویر)

با وجود اینکه ۱۲۵ سال از طراحی برج ایفل توسط مهندس فرانسوی و آلمانی‌تبار گوستاو ایفل می‌گذرد، هنوز هم این برج بیشتر از هر آثار دیدنی دیگر دنیا، گردشگران را به خود جذب می‌کند. در اینجا نگاهی به مرتفع‌ترین بناهای دنیا

معرفی بلندترین بناها

 

برج خلیفه

معرفی بلندترین بناها

در امارات متحده عربی در حال حاضر با ارتفاع ۸۲۹ متر، مرتفع‌ترین ساختمان دنیا محسوب می‌شود. این آسمان‌خراش در شهر دبی، دارای آپارتمان‌های مسکونی، هتل و دفاتر تجاری است.

یک شاهکار مهندسی

معرفی بلندترین بناها

برج ایفل توسط گوستاو ایفل طراحی شده است. این برج در سال ۱۸۸۹ تاق ورودی نمایشگاه جهانی بود. ساختار توری-آهنی این ساختمان یک شاهکار مهندسی در زمان خود بود. این برج با ارتفاع ۳۲۴ متر تا سال ۱۹۳۰ مرتفع‌ترین برج دنیا محسوب می‌شد. اکنون برج ایفل مترادف شهر پاریس است. این برج بیشتر از هر آثار دیدنی دیگر دنیا گردشگران را به خود جذب می‌کند.

 

بلندترین برج ساعتی

معرفی بلندترین بناها

ابراج البیت در شهر مکه بلندترین برج ساعتی دنیا محسوب می‌شود. این برج مشرف بر مسجد الحرام، قبله‌گاه مسلمانان دنیاست. ارتفاع آن ۶۰۱ متر و در سال ۲۰۱۲ تکمیل شده است. این برج حاوی یک نمازخانه، یک هتل و یک مرکز خرید ۲۰ طبقه‌ایی است.

 

مرتفع‌ترین مجسمه دنیا

معرفی بلندترین بناها

ساختمان‌ها تنها بناهایی نیستند که گردشگران را به خود جذب می‌کنند. مجسمه "بهار معبد بودا" در شهر لوشان چین، مرتفع‌ترین مجسمه دنیاست که به طور آزاد ایستاده است. ارتفاع این پیکره با پاگردش به ۱۵۳ متر می‌رسد. این مجسمه که از قالب مسی است، در سال ۲۰۰۸ تکمیل شد. برنامه‌های ساخت این بنا اندکی پس از به آتش کشیدن مجسمه بودا توسط طالبان در افغانستان ریخته شد.

 

"مام میهن فرا می‌خواند"

معرفی بلندترین بناها

مجسمه "مام میهن فرا می‌خواند" در شهر ولگاگراد روسیه، در زمان ساختش در سال ۱۹۶۷، به عنوان مرتفع‌ترین ساختمان دنیا محسوب می‌شد. ارتفاع آن از نوک شمشیر تا پایه به ۸۷ متر می‌رسد. این مجسمه از بتن فشرده شده ساخته شده است. ۲۰۰ پله‌ایی که به بالای این مجسمه می‌برند، نماد جنگ ۲۰۰ روزه استالین‌گراد هستند.

 

مجسمه "رنسانس آفریقا"

معرفی بلندترین بناها

قاره آفریقا هم در لیست مرتفع‌ترین بناهای دنیا قرار گرفته است. مجسمه "رنسانس آفریقا" واقع در شهر داکار سنگال است. این مجسمه ۴۹ متری که جنسش از برنز است، توسط یک شرکت از کره شمالی ساخته شده است. "رنسانس آفریقا" در سال ۲۰۱۰ تکمیل یافت. این مجسمه یادبود استقلال سنگال از فرانسه در سال ۱۹۵۹ است.

 

مجسمه آزادی

معرفی بلندترین بناها

گرچه مجسمه آزادی نیویورک با ارتفاع ۴۶ متری، مرتفع‌ترین مجسمه دنیا نیست، اما از آن بیش از هر بنای دیگر عکس گرفته شده است. حدود ۴ میلیون نفر سالانه از این مجسمه دیدن می‌کنند. مجسمه آزادی از سال ۱۸۸۶ تا کنون همواره به مهاجران و گردشگران در اصلی‌ترین محل ورود به ایالات متحده آمریکا خوش‌آمد می‌گوید.

 

دروازه "غرب وحشی"

معرفی بلندترین بناها

تاق "سنت لوئیس" در ایالت میسوری یکی دیگر از آثار دیدنی توریستی در ایالات متحده آمریکاست. با ارتفاع ۱۹۲ متر، این تاق بر فراز رود میسیسیپی سر به فلک می‌کشد و نشان دهنده دروازه "غرب وحشی" (Wild West) است. از این دروازه در سال ۱۹۶۵به عنوان یک شاهکار مهندسی یاد می‌شد. این بنا هنوز هم جزو بلندترین بناهای فولادی-بتنی دنیاست.

 

بلندترین برج کلیسایی دنیا

معرفی بلندترین بناها

قبل از ساختن برج از فولاد و بتن، انسان ساختمان‌های بلند را از سنگ و تخته می‌ساخت. اکثر این بناهای تاریخی، کلیساهایی‌‌هستند که نمایانگر مهارت هنر معماری هستند. کلیسای اولم در جنوب آلمان (Ulm Minster) که در سال ۱۳۷۷ ساخته شد، هنوز هم با ارتفاع ۱۶۱ متر، مرتفع‌ترین برج کلیسایی دنیاست.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه