معرفی شهرهای میزبان جام جهانی برزیل 2014 (ناتال)

ناتال به دلیل صخره‌ها و تپه‌های شنی‌اش معروف است، اما چند عنوان دیگر هم دارد.

در جریان جنگ جهانی دوم، آمریکایی‌ها به آن لقب "یکی از چهار نقطه استراتژیک جهان" را دادند. گتولیو وارگاس، رئیس‌جمهور وقت برزیل، بعد از امضای توافقنامه‌ای با فرانکلین روزولت وارد جنگ شد. به گفته ناسا (اداره ملی هوانوردی و فضایی آمریکا) می‌توانید "پاک‌ترین هوای قاره آمریکا" را در این شهر استنشاق کنید.

معرفی شهرهای میزبان جام جهانی برزیل 2014 (ناتال)

 

معرفی شهرهای میزبان جام جهانی برزیل 2014 (ناتال)ورزشگاه

استادیوم ناتال یکی از ورزشگاه‌های نو و سبز برزیل است و انرژی و آب مورد نیاز خود را از صفحات خورشیدی و بازیافت آب باران تامین می‌کند. ساختار مواج این استادیوم از روی تپه‌های شنی ناتال الگوبرداری شده و قرار است از تماشاگران در مقابل گرما محافظت کند. با آنکه شهر فاقد زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی لازم برای پاسخگویی به همه نیازهایش است، موقعیت مرکزی استادیوم دسترسی به آن را آسان می‌کند.


برنامه مسابقات

• ۱۳ ژوئن، ساعت ۱۷ به وقت گرینویچ: مکزیک – کامرون

• ۱۶ ژوئن، ساعت ۲۳ به وقت گرینویچ: غنا – آمریکا

• ۱۹ ژوئن، ساعت ۲۳ به وقت گرینویچ: ژاپن – یونان

• ۲۴ ژوئن، ساعت ۱۷ به وقت گرینویچ: ایتالیا – اوروگوئه
معرفی شهرهای میزبان جام جهانی برزیل 2014 (ناتال)
خوراکی‌ها

 در ناتال کاژاروسکا را امتحان کنید. طعم این نوشیدنی را فقط می‌توانید در شمال شرق کشور برزیل بچشید.

معرفی شهرهای میزبان جام جهانی برزیل 2014 (ناتال)
تفریحات شبانه

وقتی گردشگران به پونتا نگرا می‌روند، محلی‌ها در کلوپ‌های شبانه پتروپولیس هستند یا در بکو دالاما به تماشای کنسرت مشغولند. بکو دالاما کوچه‌ای در محله تاریخی ریبیرا است. این محله مرکز تب سامبایی است که نوازندگان سنتی را با تازه‌واردها پیوند می‌دهد.


خرید
در هریک از مراکز صنایع دستی ناتال می‌توانید طیف گسترده‌ای از کارهای توری و گلدوزی از جمله پرده، حوله و پارچه پیدا کنید. اما یادتان باشد سراغ "بوردادو د سریدو" را بگیرید که توسط زنان روستایی منطقه ریوگرانده دو نورته دوخته می‌شود. اینجا جایی است که می‌توانید هدایایی زیبا برای والدینتان یا خودتان بخرید.

معرفی شهرهای میزبان جام جهانی برزیل 2014 (ناتال)
محل اقامت

اتاق‌های بی شمار هتل‌های ناتال به‌سرعت پر می‌شوند، اما این شهر شبکه‌ای گسترده و مجهز از مهمان‌سراهای ارزان‌قیمت‌تر دارد. اگر احساس خاکی بودن می‌کنید، می‌توانید در ساحل پیپا چادر بزنید که یکی از معروف‌ترین نقاط برزیل برای چادر زدن است. رفتن به ناتال از این دهکده با اتوبوس دو ساعت طول می‌کشد، اما اتوبوس شما را تا نزدیکی استادیوم می‌برد.

معرفی شهرهای میزبان جام جهانی برزیل 2014 (ناتال)

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه